Z czego składa się instalacja PV

Instalacje fotowoltaiczne, które dają możliwość przetwarzania energii słonecznej na energię elektryczną. Trwałość i sprawność instalacji zależy od parametrów użytych urządzeń.
Na typową instalację fotowoltaiczną składają się:

  • Konstrukcja z panelami fotowoltaicznymi 
  • Falownik (inwerter)
  • Okablowanie
  • Usługa montażu

PANELE FOTOWOLTAICZNE


Technologia półogniw (half cut)

Najważniejszym przeskokiem technologicznym w fotowoltaice było zastosowanie półogniw. Poprzez zdublowanie ilości ogniw uzyskano większą moc wyjściową. Zmniejszenie powierzchni ogniwa powoduje zmniejszenie natężenia prądu, a co za tym idzie oporu i temperatury pracy.

Moduły w tej technologii produkują więcej energii, zachowując przy tym dłuższą żywotność.


Półogniwa osiągają również lepszą wydajność przy zacienieniu. Dzieje się to dlatego, że moduły składają się z niezależynych submodułów połączonych równolegle.


Mniejsza powierzchnia ogniw sprawia, że ich wytrzymałość jest wyższa. Mniejsze naprężenia to też odporność na mikrouszkodzenia wywoływane opadami atmosferycznymi.


Technologia PERC

Ogniwa typu PERC (Passivated Emitter and Rear Cell) pozwalają jeszcze lepsze wykorzystanie światła słoncznego. Standardowe panele fotowoltaiczne pochłaniają krótkie fale światła o długości 500nm, natomiast pozostałe przechodzą przez nie, dodatkowo je nagrzewając.

Ogniwa z pasywnym emiterem posiadają dodatkową warstwę diaelektryka w tylnej części ogniawa, która odbija promienie słoneczne, dając im więcej czasu na wyprodukowanie dobrej energii. 

Dzięki temu dłuższe fale światła o długości 630nm nie tylko nie nagrzewają ukladu, ale też generuja dla instalacji dodatkowy prąd.


 


Nasz wybór


Od 27 lat wybieramy najlepsze produkty dla naszych klientów.

Jeśli tylko pozwalają na to warunki oraz budżet klienta to instalujemy panele marki Longi - bifacialne wykonane w technologii PERC.

W pozostałych przypadkach montujemy panele marki Ja Solar wykonane w technologii half cut.


JA SOLAR

JA Solar Holdings to firma zajmująca się rozwojem energii słonecznej z Chin. Jest w czołówce liderów produkcji produktów fotowoltaicznych. Firma aktywnie realizuje działalność badawczą, inwestuje w innowacje, posiada ponad 300 patentów w tej dziedzinie. 

Zachęcamy do zapoznania się z raporami przygotowanymi przez niezależny portal poświęcony odnawialnym źródlom energii: 2020, 2019, 2018

Wynika z nich, że panele marki Ja Solar zajmują w każdym roku najwyższe miejsca.

LONGi SOLAR

Longi  Solar to obecnie lider i producent najlepszych paneli na świecie. Innowacyjne technologie, które wciąż są rozwijane dzięki pracy naukowców firmy, wyznaczają coraz wyższe standardy produktów. Maksymalna wydajność, najwyższa sprawność i idealna jakość.

Również tutaj rankingi nie pozostawiają cienia wątpliwości iz to najlepzy wybór wśród paneli PV:  202020192018.


FALOWNIK

Skąd bierze się prąd w gniazdku?

Dobra energia, która powstaje w ogniwach fotowoltaicznych, to prąd stały. Dopiero falownik, czyli inwerter, zamienia prąd stały (DC) na prąd zmienny (AC), który może zasilić każde użądzenie w firmie lub w domu.

Jeśli panele fotowoltaiczne są twarzą instalacji fotowoltaicznych, to inwerter jest jej sercem.


Nasz wybór

Polskie sieci energetyczne wymagają wciąż modernizacji. Nic więc dziwnego, że skoki napięcia potrafią wyłączyć cały układ produkujący prąd na długie godziny.

Żeby tego uniknąć zalecamy zastosowanie falowników, które maja dużą tolerancję na tego typu zachowanie sieci.

Od lat w naszej firmie stosuje się inwertery europejskich firm: Fronius (Austria) oraz SMA (Niemcy).

W dodatku rozbudowany system serwisu, gwarantuje naprawę lub wymianę inwertera w ciągu 48h.

KONTAKT


Działamy na terenie całej Polski, dlatego zostawiając nam konakt do siebie, możesz liczyć, że przyjdziemy osobiście przedstawić ofertę.


supportSZYBKA INFORMACJA

facebook   twitterFunkcja dostępna tylko dla zalogowanych.